W praktyce nie ma jednak większych przeciwwskazań, żeby np. leasingowanym samochodem poruszała się najbliższa rodzina przedsiębiorcy, domownicy, pracownicy, a także osoby, które otrzymały na to jego zgodę.
Niektórzy leasingodawcy jasno regulują to w OWUL, ale nie wszyscy. Dobre firmy leasingowe starają się trzymać zasady, że „niezarobkowe” udostępnienie przedmiotu, np.: rodzinie nie wymaga uzyskania dodatkowej zgody.
Podobnie jest w przypadku pracowników itp. Zgody wymaga natomiast zarobkowe udostępnienie przedmiotu, np.: podnajem, wypożyczenie – to doskonale wiedzą właściciele wypożyczalni czy firm transportowych, które obsługujemy (zobacz dostawców).
Warto wspomnieć, że w praktyce firma leasingowa tego nie kontroluje, tym bardziej, że nie ma takich możliwości technicznych i organizacyjnych.
Trzeba jednak pamiętać, że w sytuacjach konfliktowych, np. w przypadku windykacji na skutek braku płatności lub w przypadku choćby szkody całkowitej, sporów z ubezpieczycielem itp., to leasingobiorcę może dodatkowo obciążyć fakt przekazania osobie trzeciej przedmiotu leasingu bez stosownej zgody leasingodawcy